Kirkkovaltuuston jäsenet 1.1.2019 - 31.12.2022

 

Matti Seppä                                    Kirkkovaltuuston puheenjohtaja

Hanna Uusi-Kuitti                          Kirkkovaltuuston varapuheenjohtaja 

Tapio Berggren                              Jäsen

Kantonen Jari                                  Jäsen

Karunen Timo                                 Jäsen

Kaisa Kirkko-Jaakkola                    Jäsen

Kari Lehtinen                                  Jäsen

Linda Lähdeniemi                          Jäsen

Sirkka Madekivi                             Jäsen

Seija Mahlamäki-Kultanen            Jäsen 

Anne Peräniitty                               Jäsen 

Merja Pulakka                                 Jäsen 

Seija Rautava                                  Jäsen                 

Kalevi Sillanpää                              Jäsen 

Juhani Törmä                                  Jäsen 

 

 

KIRKKOVALTUUSTON KOKOUSPÖYTÄKIRJAT 14.11.2016 - 7.5.2019

14.11.2016       10.1.2017     8.5.2017

13.9.2017       14.11.2017    14.12.2017

28.3.2018      30.5.2018       13.11.2018

16.1.2019     7.5.2019

Kirkkovaltuuston kokouspöytäkirjat ja valitusosoitukset 13.11.2019 eteepäin

 

KokouspäiväKuulutusAsialistaPöytäkirjaValitusosoitusTallennuspäiväTallentaja
13.11.2019 KU 29.10.2019AL 29.10.2019PK 13.11.2019VO 13.11.201914.11.2019Manu Löytty
11.12.2019 KU 29.11.2019AL 29.11.2019PK 11.12.2019VO 11.12.201916.12.2019Manu Löytty
11.2.2020 KU 14.1.2020AL 14.1.2020PK 11.2.2020VO 11.2.202012.2.2020Manu Löytty
13.5.2020 KU 4.5.2020AL 4.5.2020PK 13.5.2020VO 13.5.202014.5.2020Manu Löytty
10.11.2020 KU 30.10.2020AL 30.10.2020PK 10.11.2020VO 10.11.202011.11.2020Manu Löytty
24.3.2021 KU 4.3.2021AL 4.3.3021PK 24.3.2021VO 24.3.202129.3.2021Manu Löytty
5.5.2021 KU 27.4.2021AL 27.4.2021PK 5.5.2021VO 5.5.20216.5.2021Manu Löytty