Kirkkovaltuuston jäsenet 1.1.2019 - 31.12.2022

 

Matti Seppä                                    Kirkkovaltuuston puheenjohtaja

Hanna Uusi-Kuitti                          Kirkkovaltuuston varapuheenjohtaja 

Tapio Berggren                              Jäsen

Kantonen Jari                                  Jäsen

Karunen Timo                                 Jäsen

Kaisa Kirkko-Jaakkola                    Jäsen

Kari Lehtinen                                  Jäsen

Linda Lähdeniemi                          Jäsen

Madekivi Sirkka                              Jäsen

Seija Mahlamäki-Kultanen            Jäsen 

Anne Peräniitty                               Jäsen 

Merja Pulakka                                 Jäsen 

Seija Rautava                                  Jäsen                 

Kalevi Sillanpää                              Jäsen 

Juhani Törmä                                  Jäsen 

 

 

KIRKKOVALTUUSTON KOKOUSPÖYTÄKIRJAT 14.11.2016 - 7.5.2019

14.11.2016       10.1.2017     8.5.2017

13.9.2017       14.11.2017    14.12.2017

28.3.2018      30.5.2018       13.11.2018

16.1.2019     7.5.2019

Kirkkovaltuuston kokouspöytäkirjat ja valitusosoitukset 13.11.2019 eteepäin

 

Kokouspäivä Kuulutus Asialista Pöytäkirja Valitusosoitus Tallennuspäivä Tallentaja
13.11.2019  KU 29.10.2019 AL 29.10.2019 PK 13.11.2019 VO 13.11.2019 14.11.2019 Manu Löytty
11.12.2019  KU 29.11.2019 AL 29.10.2019